Kadastro Hizmetlerinin İhracının İhtiyaç Analizi Çalışmaları Kapsamında TTGV Danışmanları ve TKGM Genel Müdür Vekili Sayın Gökhan Kanal ile Toplantı Yapıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Sayın Gökhan Kanal, Ekonomi Bakanlığı ile birlikte yürütülen Harita Mühendisliği ve Kadastro Hizmetlerinin Yurt dışına Açılması ve İhracı Projesi’nin İhtiyaç Analizi çalışmaları kapsamında danışman firma uzmanlarınca makamında ziyaret edilerek konunun önemi ve izlenecek yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantıya danışman firma Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’ndan Deniz Bayhan, Mahmut Kiper, HARMİAD’ın yönetici asistanı Çiğdem Yılmaz ve proje yöneticisi Çiğdem Yerli katılmışlardır.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda, Sayın Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal “kamu özel sektör işbirliği sonucu özel sektörümüzün güçlendiğini ve kadastro hizmetlerinin ihracının ülkemize sağlayacağı kazanımlar, potansiyel ülkeler ve izlenebilecek stratejiler üzerine görüşlerini danışmanlarla paylaşmıştır.