Harita Mühendisleri İşadamları Derneği, 6-11 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde FIG Uluslararası Haritacılar Federasyonu’nun 26.sını düzenlediği FIG 2018 Kongresi’nde dost ve kardeş ülkelerle “Harita Mühendisliği ve Kadastro Hizmetlerinde” kazan – kazan modelinde işbirliği geliştirilmesi için heyetler arası toplantılar gerçekleştirmiştir.

İlk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen FIG 2018 Kongresi’ne Harita Mühendisleri İşadamları Derneği-HARMİAD katılarak fuar bölümünde de stand açmıştır.

HARMİAD’ ı yönetim kurulu başkanı Hasan Bulut, Yurt dışı komisyon başkanı Mehmet Duran, Ender Sağbaş, Celal Kaplan, Recai Bilgin, Ali İhsan Çelebi ve HİSER proje yöneticileri temsil etmişlerdir. Kongreye dünya genelinden 123 ülkeden yaklaşık 2300’den fazla delege katılmıştır.

HARMİAD standını uluslararası heyetlerin yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Tapu Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcıları, FIG Başkanı, HKMO Genel Başkanı, Harita Genel Komutanı, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Kadastro Müdürleri olmak üzere kamudan, üniversitelerden ve özel sektörden meslektaşlarımız ziyaret etmişlerdir.

T.C Ekonomi Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz HİSER projesi kapsamında FIG 2018 İSTANBUL kongresine Makedonya, Moğolistan ve Kırgızistan dost ve kardeş ülkeler ile karşılıklı işbirliklerinin arttırılmasının görüşülmesi için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü eş değerindeki kurum genel müdürleri HARMİAD tarafından davet edilerek ülkemizde misafir edilmişlerdir.
Kongre süresinde Fildişi Sahilleri, Senagal, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Nijerya, Benin, Gana, Kenya, Makedonya, Moğolistan, Kırgızistan dost ve kardeş ülkelerin delegasyonları ile HARMİAD arasında karşılıklı kazan kazan modelinde işbirliklerin geliştirilmesi toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Bulut ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Mustafa Öztürk ve Tapu Kadastro Genel Müdürü Sayın Zeki Adlı

Kırgızistan Heyeti Görüşmeleri

Kırgızistan Heyeti

Senegal Heyeti Görüşmeleri

Senegal Heyeti

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Heyeti

Makedonya Heyeti Görüşmeleri

FIG Başkanı Chryssy Potsiou’nun Standımızı Ziyareti

Makedonya Heyeti

Moğolistan Heyeti

Fildişi Sahilleri Heyeti Görüşmeleri